Zabawa choinkowa 2016

 

Nigdy wcześniej w Rudce nie było takiej sytuacji, aby w niedzielne przedpołudnie w czasie ferii zimowych  zmierzało do szkoły tylu uczniów wraz z rodzicami. Co się dzieje?   Odpowiedź jest prosta – zabawa choinkowa w szkole podstawowej. Ta tradycyjna impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza uroczystości szkolnych, jest  bez wątpienia najbardziej wyczekiwaną  w ciągu całego roku i żadna inna dyskoteka nie może się z nią równać! Dlaczego tak jest? Trudno odpowiedzieć jednym zdaniem w czym tkwi sekret takiego zainteresowania tą uroczystością. Czy to fakt, że bawi się cała społeczność szkolna wraz z młodszym rodzeństwem i rodzicami, czy może inne atrakcje, które pojawiają się na tej imprezie? Nie wiadomo! Wiadomo jednak, że i w tym roku dzieci bawiły się świetnie, bo oprócz tradycyjnych tańców było wiele zabaw i konkursów, które prowadzili profesjonalni animatorzy. Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz kick-boxingu zaprezentowany przez dzieci z Siemiatycz, które przyjechały z instruktorem A. Nowaczukiem, prowadzącym podobne  zajęcia w naszej szkole. Oprócz tego rodzice  zapewnili dzieciom obiad i słodki poczęstunek w klasach. Jednak najwięcej emocji wzbudziło przybycie Mikołaja, który wszystkim uczniom wręczył prezenty.

Głównym organizatorem zabawy choinkowej  była nasza Rada Rodziców. W imieniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom,  którzy zaangażowali się w przygotowanie tej pięknej imprezy. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Agnieszki Marciniak, która poświęciła dużo czasu i energii, aby uatrakcyjnić tegoroczną zabawę. A kiedy okazało się, że wpłaty rodziców na pokrycie wszystkich kosztów  mogą być niewystarczające, to Pani Przewodnicząca znalazła sponsorów, dzięki którym choinka miała taką atrakcyjną formę. Im również bardzo dziękujemy. To wspaniali ludzie, którzy widzą potrzeby innych, a zwłaszcza dzieci i chcą pomagać. Oby to, co ofiarowują innym wróciło do nich zwielokrotnione. Dla nas pozostaną przyjaciółmi, na których w razie potrzeby można liczyć. Za te dary serca jesteśmy  wdzięczni: Pani Annie Skowrońskiej właścicielce firmy przewozowej z Olend, Panu Prezesowi Banku Spółdzielczego w Brańsku Stanisławowi Bachurkowi, Panu Kazimierzowi Seta właścicielowi firmy budowlano – remontowej z Olend, Panu Maciejowi Kuczyńskiemu właścicielowi firmy „Elektro – Instalacje Elektryczne i Techniczne” z Patok oraz anonimowemu darczyńcy, który często nas wspiera i tym razem też nie odmówił pomocy.

Podsumowując: zabawa była świetna i z całego serca dziękujemy każdemu, kto chociażby w najmniejszym stopniu się do tego przyczynił.

B. Gałecka

IMG_6311 IMG_6319 IMG_6318 IMG_6316 IMG_6295 IMG_6313 IMG_6312 IMG_6310 IMG_6308 IMG_6307 IMG_6306 IMG_6303 IMG_6277 IMG_6276 IMG_6275 WP_20160124_14_18_08_Pro IMG_6358 WP_20160124_14_18_33_Pro