Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
 
 
 

Youngster

youngsterefrwp

 

Czym jest program „Youngster”?

Jest to program współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Gminę Rudka.  Program ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z terenów wiejskich oraz ułatwienie im dostępu do miejskich szkół ponadgimnazjalnych. Priorytetem w działaniach jest stworzenie wszystkim chętnym gimnazjalistom klas trzecich możliwości uczestnictwa w podatkowych zajęciach z języka angielskiego.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce po raz drugi uczestniczą w programie „Youngster”. Zajęcia prowadzi p. M. Olszewska.

W ramach programu „Youngster”

 • zajęcia odbywają się w niewielkich grupach do 15 osób, odpowiadających poziomowi znajomości języka angielskiego przez uczniów;
 • program przewiduje 90 godzin dodatkowych zajęć w ciągu roku szkolnego dla danej grupy;
 • gimnazjaliści otrzymują bezpłatne podręczniki oraz wyprawki i mają możliwość sprawdzania wiedzy na platformie e-learningowej;
 • nauczyciele prowadzący zajęcia biorą udział w szkoleniach doskonalących ich kwalifikacje zawodowe;
 • uczniowie kończący zajęcia uzyskują odpowiednie certyfikaty;
 • biblioteki szkolne corocznie są wyposażone w dodatkowe materiały edukacyjne (do 300zł);
 • uczestnicy programu mogą wziąć udział w konkursie na najlepszego ucznia i wiodącego nauczyciela oraz w konkursie projektów klasowych „Teenagers in action”.

Program został zapoczątkowany w 2007 roku. W danym roku szkolnym uczestniczy w nim blisko 4 tysiące uczniów ze 160 gimnazjów z terenów wiejskich.

W ubiegłym roku w naszej szkole w programie uczestniczyło 12 uczniów. Nie tylko poszerzyli swoje umiejętności językowe, nabrali większej pewności siebie, uzyskali lepsze wyniki na egzaminie gimnazjalnym w stosunku do uczniów, którzy nie brali udziału w zajęciach. Najważniejsze jest jednak to, że ich motywacja nauki języka wzrosła w bardzo widoczny sposób.

W obecnym roku szkolnym w zajęciach uczestniczy 8 uczennic (szkoda, że tak niewiele, gdyż korzyści z uczestnictwa są naprawdę duże, zdobyta wiedza oraz pewność siebie).
Spotykamy się dwa razy w tygodniu i realizujemy 3 godziny lekcyjne.

 1. Nie nosimy książek! Zostawiamy je w szkole!
 2. Nie odrabiamy prac domowych! Nikt ich nie zadaje!
 3. Nie piszemy klasówek! Nie jesteśmy pytani na ocenę!
 4. Piszemy 3 testy online w ciągu roku szkolnego! Już po pierwszym teście widzimy, że umiemy więcej
 5. Zajęcia są bezstresowe i przyjemne!

Zachęcamy przyszłych trzecioklasistów do uczestnictwa w programie!

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o programie wejdźcie na stonę: www.youngster.pl