Za nami IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki o Świętym Janie Pawle II

 

17 maja br. w przededniu urodzin Karola Wojtyły przeżywaliśmy wyjątkowe wydarzenie- IV  Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Świętym Janie Pawle II pt. „Ojcu Świętemu śpiewajmy. Dziś Papież miałby 99 lat. Z tej okazji uczniowie z siedmiu szkół (Zespół Szkół Specjalnych  im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, Szkoła Podstawowa nr 2 im. kpt. W. Wysockiego w Bielsku Podlaskim, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boćkach, Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dziadkowicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudce) przygotowali Jubilatowi „śpiewający prezent”. W tym niecodziennym spotkaniu uczestniczyli też zaproszeni Goście: Pan Piotr  Daniło reprezentujący Starostę Powiatu Bielskiego Pana Sławomira Jerzego  Snarskiego, Wójt Gminy Rudka Pan Marcin Gawrysiak,  Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudka Pan Tadeusz Zawistowski, Pani Monika Dąbrowska- przedstawiciel UG w Rudce, Ksiądz Tadeusz Czyżak –  Proboszcz Parafii w Niemyjach Nowych, Ksiądz Robert Figura, Pani Agnieszka Marciniak- Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Rudce.
Niezależna komisja – Siostra Cecylia Otoka-  Przełożona  Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Rodziny w Rudce  oraz Pan Sławomir Leszczyński- kompozytor, dyrygent chóru i zespołu instrumentalnego Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie- uważnie przysłuchiwała się występom młodych artystów, po czym wyłoniła tych najlepszych. Jury podkreśliło wychowawczy aspekt  tego typu spotkań . Zwrócono też uwagę, iż  poziom konkursu z roku na rok wzrasta. Bardzo nas to cieszy i motywuje do dalszych działań.

Oto protokół z przebiegu konkursu

Zwycięzców i wyróżnionych mogliśmy nagrodzić dzięki hojności fundatorów nagród. Oto oni: Prezes Banku Spółdzielczego w Brańsku Pan Stanisław Bachurek, Starosta Powiatu Bielskiego Pan Sławomir Jerzy Snarski, Wójt Gminy Rudka Pan Marcin Gawrysiak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudka Pan Tadeusz Zawistowski.
Tradycyjnie już słodkie wypieki zapewnił nam Pan Marek Klinicki- właściciel Piekarni w Brańsku.

Wszystkim sponsorom wyrażamy naszą wdzięczność.  Z głębi serca
DZIĘKUJEMY!!!

Szczególne podziękowania składamy uczniom, którzy tak pięknie zaprezentowali się w konkursie, rozumiejąc doskonale jego przesłanie. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie podopiecznych, przybyłym gościom i członkom komisji, którzy razem z nami  oddali hołd  Patronowi Szkoły.
Liczymy na kolejne spotkanie… już za rok! 

M. Fronc