Wyjazd uczniów naszej szkoły na spektakl „Zemsta” z udziałem Urszuli Mazur

 

28.11.2019 r. uczniowie klas VIa i VII wybrali się do Teatru Dramatycznego na spektakl „Zemsta”. Jest  to jedna z najznakomitszych komedii Aleksandra Fredry mająca ponadczasowy i uniwersalny charakter. Dzieło powstałe na początku lat 30. XIX wieku ukazuje zmierzch polskiej szlachty, uwidaczniając jej wady i słabostki. Przedstawienie wyreżyserował Henryk Talar – wybitny aktor, reżyser, pedagog.

W spektaklu role męskie zagrały kobiety, co było dość nieoczekiwane. Na kilkadziesiąt minut przenieśliśmy się w świat bohaterów „Zemsty”, którzy mimo swych przywar, mieli w sobie coś takiego, że nie da się ich nie lubić. Począwszy od Papkina, tchórzliwego fircyka ślepo zapatrzonego w wielki świat, przez Cześnika, porywczego zawadiakę, który szybciej działa niż myśli, a skończywszy na Rejencie – pozornie skromnym, a  w rzeczywistości obłudnym i chciwym człowieku. Jedną z ról powierzono Urszuli Mazur- absolwentce naszej szkoły. Ze wzruszeniem patrzyliśmy na nią, gdy z wdziękiem i subtelnością grała Klarę, młodą dziewczynę zakochaną w Wacławie.

Uwagę uczniów zwrócił charakterystyczny język między postaciami, błyskotliwy i barwny. Stroje aktorów odpowiednio przybliżyły młodym widzom modę tamtego okresu.  Wrażenia były niesamowite!

A. Koc

Zdjęcia pochodzą ze strony Teatru