Wyjazd na musical „Cudowna lampa Aladyna”

 

W dniu  11  maja 2022 dzieci przedszkolne wybrały się na wycieczkę do Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. Mieli tam przyjemność obejrzenia musicalu „Cudowna lampa Aladyna” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. Jest to jedna z najbardziej znanych baśni z ,,Tysiąca i Jednej Nocy”. To opowieść pełna ciepła, pogody i magii, spełniających się marzeń tych, którzy naprawdę na to zasługują i tym, którzy by je spełniać, podejmują wysiłek. Ci zaś, którzy chcą chadzać własnymi drogami na skróty i wybierają kłamstwo i fałsz, kończą marnie, choć w tym muzycznym widowisku teatralnym również zabawnie. Dzieci otrzymały lekcję – nie ufaj obcemu, słuchaj rodziców, nie oddalaj się od domu bez wiedzy opiekunów i najważniejsze – spełniaj swoje marzenia. To przedstawienie zachwyciło nas wspaniałymi piosenkami, niezwykle barwną scenografią średniowiecznego Bagdadu oraz pięknymi strojami aktorów. W ten wyjątkowy, magiczny i baśniowy świat wprowadziły małych widzów zapierające dech w piersiach, nowoczesne projekcje multimedialne, gra świateł i dym towarzyszący wyłanianiu się Dżina z cudownej, magicznej lampy.

Wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni. Na pewno ta wycieczka zostanie im długo w pamięci.

R. Gawrysiak