Wyjazd do teatru

 

15 maja 2019 r. uczniowie klas VI i VIII wyjechali do Teatru Dramatycznego im.  A. Węgierki w Białymstoku na spektakl pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Inscenizacja została oparta na wszystkich znanych postaciach z książki Tolkiena. To opowieść o przyjaźni oraz współpracy różnych nacji, które potrafią się zjednoczyć przeciwko złu. W finale spektaklu pojawił się nawet smok Smaug.  W widowisko zostali zaangażowani widzowie. Byli oni nie tylko świadkiem wydarzeń na scenie, ale również czynnie biorącym udział bohaterem opowieści. W roli dwóch krasnoludów wystąpili uczniowie z naszej szkoły- Wojtek i Bartosz  z klasy VI.
Uczniów zachwyciły przede wszystkim wspaniałe dekoracje, charakteryzacja aktorów, dynamika zdarzeń oraz „wciągnięcie” widzów do współtworzenia przedstawienia. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem bardzo ciekawego spektaklu, dlatego  po jego zakończeniu aktorzy zostali nagrodzeni głośnymi brawami.

W. Golińska

Zdjęcia pochodzą ze strony teatru.