Wycieczka rowerowa klasy VI

 

Wciąż trwa lato, a wakacyjna pogoda zachęca do korzystania z uroków  najbliższej okolicy. Miłośnicy wycieczek rowerowych z klasy szóstej  wybrali się więc z wychowawczynią  i panią Lillą Fronc ( mamą Tomasza)  na wycieczkę do Rezerwatu Koryciny. Droga  wiodła głównie przez las, dlatego mimo mocno przygrzewającego słońca upał nie był bardzo odczuwalny. Co pewien czas  odbywały się krótkie postoje  na odpoczynek i obserwacje przyrodnicze.

W rezerwacie  szczególną uwagę przyciągnęły wieloletnie dęby i pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni.  W stawach przy szkółkach  uwagę wycieczkowiczów zwrócił niski poziom wody – skutek upalnego lata.

Mimo kilkunastu przejechanych kilometrów samopoczucie uczestników wycieczki  było doskonałe,  a wrażenia – bardzo miłe.

B. Kozłowska