Wycieczka dzieci z grup przedszkolnych do Zambrowa

 

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rudce zorganizowała dla dzieci z naszej szkoły bezpłatny wyjazd na spektakl teatralny z elementami profilaktyki uzależnień. 16.11.2019r. przedszkolaki wyjechały szkolnym autobusem do Zambrowa, aby obejrzeć przedstawienie pt. „ Kraina mądrości”.

Aktorzy tj. Dobruś i Dobrusia w zabawny sposób  wprowadzili małych widzów w niezwykle ważne zagadnienia , które są istotne dla dzieci, młodzieży i rodziców. Główny bohater Dobruś jadł tylko słodycze, nie wychodził na podwórko i siedział tylko przed komputerem. Został ukarany przez wróżkę , która odebrała mu głos. Z pomocą przyjaciółki Dobrusi , widowni i za sprawą zmiany trybu życia  został odczarowany. Zrozumiał, że aby być zdrowym musi pamiętać o myciu rąk i zębów. Słodycze zamienił na owoce i warzywa, słodkie napoje na mleko a wolny czas postanowił spędzać na świeżym powietrzu zażywając ruchu. Publiczność żywo reagowała na śmieszne sytuacje przedstawiane na scenie. Aktorzy w umiejętny sposób wciągali dzieci do zabawy i zachęcali do czynnego udziału w wydarzeniach, które toczyły się podczas występu.       Wspólny wyjazd dzieci wzbudził wiele pozytywnych emocji oraz dostarczył nowych przeżyć.

R. Gawrysiak

Więcej zdjęć wkrótce.

[Best_Wordpress_Gallery id=”3″ gal_title=”Wszyst. zdjęcia”] [Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”Wszyst. zdjęcia”]