Wycieczka dzieci z grup przedszkolnych do Zambrowa

 

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rudce zorganizowała dla dzieci z naszej szkoły bezpłatny wyjazd na spektakl teatralny z elementami profilaktyki uzależnień. 16.11.2019r. przedszkolaki wyjechały szkolnym autobusem do Zambrowa, aby obejrzeć przedstawienie pt. „ Kraina mądrości”.

Aktorzy tj. Dobruś i Dobrusia w zabawny sposób  wprowadzili małych widzów w niezwykle ważne zagadnienia , które są istotne dla dzieci, młodzieży i rodziców. Główny bohater Dobruś jadł tylko słodycze, nie wychodził na podwórko i siedział tylko przed komputerem. Został ukarany przez wróżkę , która odebrała mu głos. Z pomocą przyjaciółki Dobrusi , widowni i za sprawą zmiany trybu życia  został odczarowany. Zrozumiał, że aby być zdrowym musi pamiętać o myciu rąk i zębów. Słodycze zamienił na owoce i warzywa, słodkie napoje na mleko a wolny czas postanowił spędzać na świeżym powietrzu zażywając ruchu. Publiczność żywo reagowała na śmieszne sytuacje przedstawiane na scenie. Aktorzy w umiejętny sposób wciągali dzieci do zabawy i zachęcali do czynnego udziału w wydarzeniach, które toczyły się podczas występu.       Wspólny wyjazd dzieci wzbudził wiele pozytywnych emocji oraz dostarczył nowych przeżyć.

R. Gawrysiak

Więcej zdjęć wkrótce.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta