Wycieczka do Mamuciej Doliny

 

Dnia 27.05.2019r. uczniowie klasy Va i Vb wraz ze swoimi wychowawczyniami wyjechali do Mamuciej Doliny. Była to wycieczka z okazji Dnia Dziecka. Punktem docelowym wyjazdu było gospodarstwo agroturystyczne we wsi Szostaki (woj. podlaskie), założone przez ludzi od pokoleń związanych z Biebrzą, kultywujących pieczołowicie rodzime tradycje i życie zgodne z rytmem natury. Uczniowie zwiedzili prehistoryczną osadę, miejsce gdzie archeolodzy zrekonstruowali kompleks szałasów i narzędzia pozwalające każdemu poznać warunki życia naszych przodków sprzed 10000 lat. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści przewodnika, dzieci wskrzeszały ogień, mełły mąkę oraz poszukiwały szczątków zwierząt żyjących w dawnych czasach.
Atrakcyjnym punktem programu był konkurs strzelania z łuku, w którym zwyciężczynią została uczennica klasy Vb Gabriela Biesiada. Integralną część wyjazdu stanowiło ognisko z gorącymi kiełbaskami oraz smacznymi kiełbaskami.
Wyjazd był bardzo udany i na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Joanna Fronc, Irena Trofimiuk