Wizyta w Straży Pożarnej w Rudce

 

10 października uczniowie klas II-III wybrali się na krótką, lecz bardzo ciekawą wycieczkę do Straży Pożarnej. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków oraz zapoznanie się z wyposażeniem wozu strażackiego. Po przybyciu na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitał nas pan B. Iwańczuk strażak pracujący w Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim oraz p. A.Borek kierowca samochodu strażackiego. Pan Błażej chętnie opowiadał dzieciom o swojej pracy, która jest pracą bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną. Odbył się również pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Na zakończenie pan kierowca przewiózł dzieci wozem strażackim.

U. Niemyjska