Walentynkowa randka z książką

 

    Wybierając książkę do czytania, bardzo często kierujemy się nazwiskiem autora, przeczytaną gdzieś recenzją, opinią bliskiej osoby albo przykuwającą wzrok okładką. Zdarzyć się może, że w ten sposób przeoczymy prawdziwy skarb ukryty pod niezbyt atrakcyjnym opakowaniem.

14 lutego członkowie Szkolnego Koła Caritas we współpracy z Biblioteką Publiczną przygotowali akcję „Randka w ciemno z książką”. W tym dniu każda osoba  mogła wziąć udział w niecodziennej zabawie i zabrać wybraną książkę nie sugerując się autorem bądź tytułem. Jeden z bibliotecznych regałów został wypełniony książkami starannie opakowanymi papierem w taki sposób, by nie dało się podejrzeć, co kryje się pod spodem. Na froncie zainteresowani znaleźli jedynie walentynkowe serduszka i krótką sentencję o miłości. Oczywiście nie można było  książki odpakować przed wypożyczeniem i zabraniem jej do domu.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do biblioteki przyszli nawet ci, którzy wcześniej omijali to miejsce szerokim łukiem. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przybyli po książki wspólnie z rodzicami. Książki wypożyczali też dziadkowie, aby przeczytać je swoim wnukom.  Organizatorzy przygotowali około stu egzemplarzy. Pod koniec dnia na regale zostało już tylko kilka książek.  

Walentynkowa „Randka w ciemno z książką” miała na celu promocję czytelnictwa jak też poszerzenie gustów czytelniczych. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, a szczególnie tym, którzy znaleźli czas i pomogli w jej przygotowaniu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy to przedsięwzięcie.

A. Koc