Wakacje, wakacje … i po wakacjach :(

 

To tylko chwilowy smutek, który już za drzwiami szkoły  zmienił się w śmiech,  radosne powitania z kolegami i koleżankami oraz  rozmowy o minionych wakacjach.

Zanim jednak rozpoczęliśmy oficjalną  uroczystość  w szkole, powierzyliśmy  czas pracy i nauki Bogu podczas  Mszy św., która  odprawiona została w  naszym kościele.

Dalsza część uroczystości odbyła  się w szkole i przebiegała według tradycyjnego  ceremoniału. Najpierw „nowy” poczet  sztandarowy wprowadził sztandar  szkoły i wspólnie odśpiewaliśmy  hymn państwowy. Jako pierwsza głos zabrała  pani dyrektor Danuta Elżbieta Kresso, która  powitała uczniów,  nauczycieli  oraz zgromadzonych gości. W szczególny sposób zwróciła się do tych uczniów, którzy przybyli do naszej szkoły z innych placówek, życząc im  sukcesów i  miłego pobytu.  Wyjątkowo ciepłe słowa  skierowała  do najmłodszej grupy, która po raz pierwszy została utworzona w naszej szkole – grupa przedszkolna dzieci 3-i 4-letnich . Pani dyrektor zapewniła  rodziców, że dzieci te zostaną otoczone szczególną troską i opieką nauczycieli, pracowników szkoły  i starszych kolegów. Uroczystość  uświetnił swoją obecnością  pan wójt A. Anusiewicz, który  również złożył  życzenia i zapewniał o swojej pomocy.  Następnie uczniowie razem z wychowawcami udali się do klas na krótkie spotkanie organizacyjne. Wszystkim towarzyszył dobry nastrój. Oby taki pozostał przez cały rok szkolny.

Warto zapamiętać  słowa Stefana Żeromskiego z książki „Syzyfowe prace” :  Nauka jest jak niezmierne morze… Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz.

B. Gałecka

DSCF4394 DSCF4388 DSCF4396 DSCF4401 DSCF4404 DSCF4405 DSCF4428