W Betlejem, w Betlejem wielka radość się dzieje…

 

„Święta Narodzenia Pańskiego. Ileż to szczęścia i radości niosą ze sobą te słowa. Ileż wspomnień budzą one w sercach naszych… Jakże na nie czekamy. Każdy z nas powie , że są to najpiękniejsze święta. Radość ta emanuje wszędzie. Zapalona świeca na stole oznacza Chrystusa. Z chwilą przełamania się opłatkiem ustają wszelkie gniewy, przykrości idą w zapomnienie, a serca przepełnia miłość, którą przyniósł ludziom Bóg. Pamiętajmy, że piękno naszych świątecznych zwyczajów leży nie w ich zewnętrznej szacie, słowie, obrzędzie. Ich piękno – to miłość, która je wydała. Żyjmy ich treścią, byśmy byli spadkobiercami wiary naszych ojców…”

      W naszej szkole w klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, którzy wcielili się w postacie związane z historią narodzenia Jezusa i przedstawili „Jasełka” oraz zespół muzyczny, w wykonaniu którego usłyszeliśmy piękne kolędy i pastorałki. Na spotkanie, które odbyło się w poniedziałek 21 grudnia przybyli także zaproszenia goście: pan wójt  Andrzej Anusiewicz, pani Agnieszka Marciniak- przewodnicząca Rady Rodziców oraz Ks. Proboszcz Andrzej Kiersnowski.  Po obejrzeniu przedstawienia goście i dyrekcja złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Pani dyrektor podziękowała również tym, którzy wzięli udział w akcji „Gwiazdka dla potrzebujących”. Następnego dnia odbywały się klasowe spotkania opłatkowe, w trakcie których uczniowie dzieli się opłatkiem, wspólnie śpiewali kolędy oraz wymieniali się gwiazdkowymi prezentami. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych przygotowanych  przez uczniów  z pomocą rodziców. W takiej atmosferze upłynął ostatni dzień w szkole przed zimową przerwą świąteczną 2015 r.

Janina Smolarczuk

IMG_5847 IMG_5862 IMG_5859 IMG_5856 IMG_5847 IMG_5846 DSCF4065 DSCF4057 DSCF4055 DSCF4052 IMG_5882 IMG_5871 IMG_5870 DSCF4052 DSCF4046 IMG_5896 IMG_5907 IMG_5901 IMG_5899