Uroczystość nadania sztandaru

 

18 października 2011r. był dla wszystkich uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce dniem wyjątkowym. Wtedy miało miejsce nadanie sztandaru naszej szkole. Uroczystość rozpoczęła się wspólną Mszą Świętą celebrowaną przez Biskupa Antoniego Dydycza w Kościele Świętej Trójcy w Rudce. Podczas Eucharystii Ksiądz Biskup poświęcił sztandar. Następnie udaliśmy się do szkoły na kolejną część obchodów tego wspaniałego święta. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, po czym Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych na uroczystości. Z kolei Pani Vice-dyrektor przedstawiła krótką historię szkoły w Rudce. Następnie miało miejsce symboliczne wbicie gwoździ w drzewce sztandaru, po czym nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru. Rodzice- dyrekcji szkoły, a dyrekcja- uczniom. Potem kolejno głos zabierali zaproszeni goście, m.in. Podlaski Kurator Oświaty, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych.  Po części oficjalnej wszyscy mogli obejrzeć część artystyczną w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce. Piękne, pełne głębi piosenki stwarzały możliwość refleksji nad życiem Jana Pawła II i Jego rolą w historii Polski i świata.

To było naprawdę wielkie święto. Uroczystość uświetniała orkiestra dęta  z gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie pod batutą Pana Józefa Deniziaka- dziękujemy. Mamy już sztandar, w pełni będziemy mogli uczestniczyć   w różnych uroczystościach wespół z innymi instytucjami. Napawa nas dumą fakt, że nasza szkoła nosi imię wielkiego Polaka, niezwykłego człowieka- Jana Pawła II.

Akt fundacji sztandaru: Do pobrania

1 5 4 3 2