Udział w akcji „Sprzątanie Świata 2019”

 

     23.09.2019r. uczniowie klas VIA i VIB wraz z wychowawczyniami wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata 2019”, której głównym organizatorem było Nadleśnictwo Rudka. W ramach akcji dzieci sprzątały las na terenie Leśnictwa Józefin. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zbierali różnego rodzaju śmieci i wkładali je do foliowych worków. Okazało się, że nasze lasy są nadal zaśmiecane, głównie przez turystów i grzybiarzy. Dzieci nazbierały łącznie kilka worków śmieci.

        Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem, przy którym uczniowie ogrzali się i spożyli bułeczki z gorącymi kiełbaskami. Dzieci otrzymały również nagrody, które wręczył leśniczy, p. Bernard Łempicki.

    Miłą niespodzianką była wizyta Wójta Gminy Rudka, p. Marcina Gawrysiaka, który podziękował uczestnikom za udział w sprzątaniu lasu.

    Uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogli uczestniczyć w tak szczytnej edukacyjnej akcji.

                                                                                  Joanna Fronc