Udział uczniów naszej szkoły w ogólnopolskiej kampanii społecznej–BohaterON–włącz historię!

 

Z początkiem roku nastąpiło podsumowanie kampanii społecznej „BohaterON- włącz historię!”, w której uczniowie naszej szkoły, przy zaangażowaniu nauczycieli języka polskiego i historii, mieli przyjemność po raz pierwszy wziąć udział.

     W ramach projektu własnoręcznie wykonali  pocztówki dla Powstańców. Napisali też  pozdrowienia, życzenia bądź listy,  w których w wielu ciepłych słowach wyrazili swój podziw dla patriotycznej postawy uczestników Powstania  w walce o obronę stolicy oraz dumę z historii, którą zawdzięczają właśnie tym ludziom.

„BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma na celu  edukację  Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnianie  poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postaw patriotycznych oraz budowanie wrażliwości społecznej.

W ramach trzech edycji kampanii BohaterON – włącz historię! osoby z kraju i zagranicy napisały aż 506 051  kartek i listów do Powstańców Warszawskich.  Co trzecia wysłana pocztówka była skierowana do konkretnego uczestnika walk o stolicę. Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców korespondencji udało się połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość  Bohaterom Powstania.

Dla uczniów naszej szkoły była to wspaniała lekcja historii o patriotyzmie, odwadze i bohaterstwie ale również cenna lekcja bezinteresowności, empatii oraz szacunku. Takie wartości należy pielęgnować, propagować i powtarzać, dlatego też na pewno przyłączymy się do tej pięknej inicjatywy również w przyszłych edycjach.

A.Koc

Pobierz dyplom – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudce

Pobierz dyplom – Antonina Koc