Tłusty czwartek w szkole

 

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – głosi staropolskie przysłowie i w całej Polsce rusza akcja „Pączki”.

Ta tradycja, za sprawą Rady Rodziców, jest  pielęgnowana również w naszej szkole. Chociaż cukiernie co roku zaskakują swoich klientów nowymi, wymyślnymi smakami pączków, to w naszej szkole królowały te tradycyjne, nadziewane marmoladą i obsypane cukrem pudrem. Jednak były one  wyjątkowe, bo nie zawierały żadnych konserwantów, a jedynie serca, życzliwość i inicjatywę wielu bliskich nam osób. Były to pączki  domowe, które  przygotowały i usmażyły Panie z KGW z Rudki.

Jest to świetna integracja całej społeczności wiejskiej, dlatego bardzo dziękujemy Wykonawcom i Fundatorom tej słodkiej niespodzianki. Szkoda, że taki dzień jest raz w roku.

B. Gałecka