Szkoła uczestniczy w gminnym festynie

 

Do kalendarza imprez Gminy Rudka już na stałe wpisał się  festyn „Powitanie lata”, który jest  największą  imprezą plenerową w gminie. Jego celem jest integracja  społeczności lokalnej, zatem w jej organizację  włączają się szkoły, zakłady pracy, instytucje, koła oraz lokalni  wystawcy z terenu gminy i nie tylko.
Tegoroczna impreza „Powitanie lata Rudka 2022” odbyła się 12 czerwca. Piękna, słoneczna pogoda oraz bogaty program artystyczny zgromadziły  na stadionie całe rodziny.
Nasza szkoła również włączyła się w organizację festynu.  Dzieci przedszkolne i uczniowie z klas młodszych  wystąpili z pokazem układów tanecznych. Dziewczęta z klas VII-VIII   w strojach ludowych oraz w kostiumach postaci ze znanych bajek zapraszały do stoiska promującego nasze przedszkole. Tutaj też czekały kulinarne przysmaki przygotowane przez Panie ze szkolnej stołówki. Było smacznie i wesoło.

B. Gałecka