Świąteczno – noworoczne spotkanie szkół noszących imiona Świętych i Błogosławionych

 

        Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wielką radość, którą chcemy się dzielić z innymi. Jest to niewątpliwie czas obfitujący w wiele spotkań, połączonych ze składaniem życzeń, dzieleniem się opłatkiem oraz wspólnym kolędowaniem. Tradycją jest, że na początku stycznia ksiądz biskup zaprasza do Drohiczyna przedstawicieli szkół naszej diecezji noszących imiona świętych i błogosławionych.
W tym roku miało to miejsce 10 stycznia. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. celebrowaną przez Jego Ekscelencję ks. Biskupa Piotra Sawczuka. Podczas wygłoszonego Słowa Bożego Ekscelencja podkreślił jak wielką rolę odgrywa miłość w kształtowaniu relacji międzyludzkich. Zaakcentował także, że szczególnie w dzisiejszych czasach młodzież powinna czerpać wzorce z postaw swoich Patronów, którzy z wielką pokorą i miłością pochylali się ku drugiemu człowiekowi.  
Następnie mieliśmy okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez nauczycieli i trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Boćkach. Artyści przypomnieli historię kolędowania i jasełek. Słowem i śpiewem opowiedzieli wydarzenia z Betlejem. W imieniu wszystkich przybyłych życzenia ks. Biskupowi złożył dyrektor szkoły Kazimierz Pietraszko. Mieliśmy też okazję osobiście złożyć życzenia i podzielić się opłatkiem z Pasterzem naszej diecezji. Pobyt w drohiczyńskim seminarium sprawił, iż mogliśmy ponownie poczuć wyjątkowy i niepowtarzalny klimat świąt Bożego Narodzenia.

T. Koc

Zdjęcia pochodzą ze strony Diecezji Drohiczyńskiej