Świąteczne warsztaty w KGW w Rudce

 

03.12.2019r. członkinie KGW „Róża” z  Rudki zaprosiły dzieci z klas 0-3 na warsztaty pieczenia pierniczków.

Dzieci były bardzo zaciekawione tą nową formą zajęć  pozalekcyjnych i chętnie z niej skorzystały. Już od wejścia do remizy OSP wszędzie unosił się przyjemny zapach przypraw korzennych. Panie z Koła przygotowały duże ilości „piernikowego ciasta”, a dzieci z zaangażowaniem wycinały foremkami różne kształty ciasteczek, które co chwila  wędrowały do piekarnika. Jednak największą frajdę sprawiło dzieciom ozdabianie upieczonych pierniczków.  Korzystały przy tym  z  czekoladowej polewy, białego i kolorowego lukru oraz różnych  ozdobnych posypek. W czasie tej pracy wykazały się  dużą wyobraźnią i pomysłowością. Najlepsza  niespodzianka była jednak na końcu.  Ciasteczka były bardzo  smaczne i dzieci zjadły je z apetytem, a nawet zabrały do domu, aby pokazać rodzicom.

Paniom z KGW „Róża” dziękujemy za zorganizowanie dzieciom  tych „pachnących i smacznych” warsztatów oraz za podtrzymywanie starej, bożonarodzeniowej tradycji. Zajęcia wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

B. Gałecka