Sukcesy uczniów w konkursie ortograficznym w Brańsku

 

9 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Gminnym Konkursie Ortograficznym „ Mistrz Ortografii” w Brańsku organizowanym dla uczniów klas II-III. Konkurs miał na celu zachęcenie uczniów do doskonalenia umiejętności poprawnego pisania, wyrabiania czujności ortograficznej oraz promował zasady zdrowej rywalizacji. Uczestnicy konkursu wykazali się znajomością ortografii rozwiązując zadania zawierające: tekst z lukami, zagadki, krzyżówkę, wyszukiwanie ukrytych w zdaniach nazw zwierząt oraz kodowanie. Zadania konkursowe okazały się dla uczniów nie lada wyzwaniem, bowiem zawierały wiele ortograficznych pułapek. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy trzeciej: Lena Anusiewicz, Eliza Baranowska i Wiktoria Jurczak, które zajęły I miejsce oraz uczniowie klasy drugiej: Małgorzata Kaliszewska, Kacper Trusiak i Szymon Szydłowski, którzy uplasowali się na V pozycji. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszym przyswajaniu zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.

A. Koc