Sukces naszych uczniów w Powiatowym Turnieju BRD

 

5  kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym organizatorem Turnieju był Starosta Bielski oraz Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim.
Do rywalizacji przystąpiło 11 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych i 8 drużyn trzyosobowych z gimnazjów. Każdy uczestnik turnieju rozwiązał test wiedzy o ruchu drogowym, ponadto musiał pokonać tor sprawnościowy oraz wykazać się umiejętnością udzielania pomocy przedmedycznej.
Po kilkugodzinnych zmaganiach okazało się, iż w łącznej klasyfikacji szkół podstawowych  zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudce. Naszą placówkę reprezentowali : Julia Bobel, Emilia Szmurło, Michał Niemyjski oraz  Eryk Safaryn .
Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostę Bielskiego i Wójta Gminy Bielsk Podlaski, oraz atrakcyjne nagrody. Ponadto nasi zwycięzcy  będą reprezentowali nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich konkursu.

Monika Bobel