Sukces naszych uczniów w konkursie recytatorskim

 

10 czerwca 2019r. w 20 rocznicę odwiedzin Diecezji Drohiczyńskiej przez Ojca Świętego Jana Pawła II w Szkole Podstawowej w Holonkach po raz XVII odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. Do uczestnictwa w nim zgłosiła się nasza szkoła, jak również Szkoła Podstawowa w Domanowie, Szkoła Filialna w Chojewie i Świrydach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w pięciu grupach: przedszkolaki, uczniowie kl. I – II, uczniowie kl. III – IV, uczniowie kl. V – VI oraz uczniowie klas VII – VIII.

Jury w składzie: ks. Krzysztof Dobrogowski, ks. Andrzej Boguszewski oraz p. Kordian Michalski poeta, grafik i plastyk mieszkający w Boćkach wysłuchało wielu pięknych recytacji wierszy o Janie Pawle II jak również wierszy autorstwa samego papieża. Najstarsi uczestnicy dodatkowo przygotowywali drugi utwór – fragment nauczania pochodzący z I lub VII pielgrzymki Ojca Świętego do Polski.
Nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca w dwóch kategoriach.

  • W trzeciej grupie zwyciężył  Bartłomiej Niemyjski z klasy IV, a w piątej Gabriela Polit z klasy VII
  • Dwa drugie miejsca w swojej grupie zajęły najmłodsze uczestniczki Eliza Baranowska i Karolina Kryńska z oddziału przedszkolnego 0B
  • drugie miejsce w drugiej grupie zajął Karol Puchalski z klasy II, a trzecie Albert Safaryn z klasy I

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci dodatkowo  nagrody rzeczowe. Oprócz nagród  przygotowanych przez organizatorów konkursu członek jury p.Kordian Michalski ufundował dodatkową niespodziankę.  Spośród  nagrodzonych uczestników konkursu szczególnie wyróżnił troje z nich i wręczył im swój autorski tomik poezji pt. „Łyse słowa”. Bardzo nam miło, że jeden tomik trafił do rąk ucznia naszej szkoły – Bartka  Niemyjskiego z klasy IV.

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do  udziału w następnej edycji konkursu.

U. Niemyjska