Sukces naszej uczennicy w konkursie „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

 

22 października 2021r. w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim z udziałem biskupa diecezji drohiczyńskiej Piotra Sawczuka, burmistrza Bielska Jarosława Borowskiego i wójt gminy Bielsk Podlaski Raisy Rajeckiej podsumowano XVI edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”.

Tematem tegorocznego konkursu było słowa Papieża „Nie lękajcie się”, którymi zwrócił się do wiernych w 1978 r. podczas inauguracji pontyfikatu.
Naszą szkołę reprezentowała w tym wydarzeniu uczennica klasy szóstej Marcelina Borek pod opieką Pani Janiny Smolarczuk. Dziewczynka zajęła III miejsce w etapie diecezjalnym tego konkursu. To duże wyróżnienie, ponieważ napłynęło aż 700 prac.
W pracach najmłodszych uczestników pojawiały się bardzo aktualne tematy, między innymi obawa przed śmiercią, pandemią, strach przed wojną, niepełnosprawnością czy porzucaniem dzieci. Słowa „Nie lękajcie się” poparte były radosnym wizerunkiem osoby Jana Pawła II, który chroni tych najmniejszych, najstarszych, chroni całe rodziny, przyrodę i świat.
Gratulujemy wyróżnienia  i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach.

Janina Smolarczuk