Start projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

 

„Mały Miś w Świecie wielkiej literatury” to wspaniała przygoda, którą najmłodsze przedszkolaki rozpoczęły w ubiegłym roku szkolnym. Wspólnymi siłami, a także przy bardzo dużym zaangażowaniu rodziców dzieci najmłodszych, wykonaliśmy osiem modułów,
które polegały przede wszystkim na zaszczepianiu w przedszkolakach miłości do książek i czytania, ale również włączaniu się w akcje charytatywne, organizowaniu imprez klasowych jak np. „Dzień Pluszowego Misia”, „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Niedawno otrzymaliśmy „Certyfikat wzorowej placówki Małego Misia w świecie wielkiej literatury”, który zawisł w honorowym miejscu – obok wejścia do naszej sali.

W tym roku szkolnym nie spoczywamy na laurach – przystąpiliśmy do kolejnej edycji tego programu czytelniczego, który objęty został honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Inauguracja projektu odbyła się pod koniec września, zaś 2 października gościliśmy Pana Wójta Marcina Gawrysiaka, który najpierw skierował kilka ciepłych słów do przedszkolaków, a potem przeczytał tej wdzięcznej publiczności fragment książki Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”. Serdecznie dziękujemy za tę wizytę,
a także za miłą słodką niespodziankę.

Anna Półtorak-Gieros