Spotkanie z fryzjerką

 

Dnia 14.02.2018r. w  ramach realizacji  tematu „U fryzjera” w młodszej grupie przedszkolnej gościliśmy absolwentkę naszej szkoły panią Wiolettę Olech, która z zawodu jest fryzjerką.

Na początku spotkania pani Wioletta opowiedziała nam o roli jaką pełnią włosy. Dowiedzieliśmy się, że dawniej głównie chroniły głowę przed wychłodzeniem, czyli były taką niby czapką. Obecnie włosy nadal pełnią rolę termoregulatora, ale przede wszystkim dbamy o ich piękny i lśniący wygląd z powodów estetycznych. Zaprezentowała też i omówiła przedmioty niezbędne w pracy fryzjera. Dzieci obejrzały elektryczną lokówkę, prostownicę, różne rodzaje grzebieni, wałki i nożyczki oraz specjalne urządzenie pozwalające w bardzo prosty i szybki sposób stworzyć szeroką gamę loków o różnej grubości i skręcie.

Po części teoretycznej  przeszliśmy do najbardziej lubianej i oczekiwanej przez dzieci części praktycznej. Pani Wioletta zaproponowała chętnym dzieciom, że może je uczesać. Pierwsze w kolejkę ustawiły się dziewczynki, ale niedługo potem dołączyli też chłopcy.  Zaproszona pani miała pełne ręce pracy. Oczywiście poradziła sobie świetnie i po jakimś czasie wszyscy mieli eleganckie uczesanie. Fryzury utrzymały się aż do przyjścia rodziców i były powodem ich dużego zdziwienia. Dzieci tłumaczyły, że to wszystko zasługa czarodziejki – fryzjerki.

Za wszystkie przygotowane niespodzianki, przekazane informacje i przede wszystkim poświęcony czas dziękujemy  pani Wioletcie. To spotkanie dało dzieciom mnóstwo radości i na pewno zapadanie na długo w ich pamięci.

A. Koc