Spotkanie opłatkowe w Drohiczynie.

 

14 grudnia 2015 r.   dyrektor naszego Zespołu Szkół – Danuta Kresso  była gościem  ks. bp Tadeusza Pikusa, ordynariusza diecezji drohiczyńskiej. W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie ks. biskup spotkał się i połamał opłatkiem z dyrektorami jednostek oświatowych podlaskiej części diecezji.

Z ramienia Kurii spotkanie zawiązał i poprowadził ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki, Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego. Przywitał księdza biskupa, Wiesławę Ćwiklińską wicekurator Kuratorium Oświaty z Białegostoku, przybyłych dyrektorów, a także młodzież ze Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach. Odczytał list jaki do uczestników spotkania wystosowała Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, która nie mogła przybyć osobiście do Drohiczyna.

Młodzież ze szkoły muzycznej przygotowała i zaprezentowała program kolędowy, w którym znalazły się bardziej, bądź mniej znane kolędy. Po występach młodzieży, za zaproszenie podziękowała i życzenia świąteczne złożyła Agnieszka Sitarska dyrektor Szkoły Muzycznej w Siemiatyczach.

Wicekurator Kuratorium Oświaty w Białymstoku w swoim wystąpieniu podziękowała za zaproszenie i złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne.

Ks. Biskup zwrócił uwagę na adwentowy czas przygotowania do przyjścia na świat Bożej Dzieciny. Pochylił się także nad rozważaniem miłości ludzkiej i miłości Bożej, która jest miłosierna.

Po odczytaniu ewangelii Ks. Biskup poświęcił opłatki i rozdzielił je wśród przybyłych na spotkanie gości. Wszyscy składali sobie serdeczne, pełne życzliwości i miłości życzenia bożonarodzeniowe. Pani dyrektor Kresso przekazała ks. Biskupowi najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne w imieniu całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce.

Spotkanie-z-dyrektorami Spotkanie-z-dyrektorami-szkˇ-diec.-drohiczy˝skiej_13 Spotkanie-z-dyrektorami-szkˇ-diec.-drohiczy˝skiej_28 Spotkanie-z-dyrektorami-szkˇ-diec.-drohiczy˝skiej_22

Zdjęcia pochodzą ze strony Diecezji Drohiczyńskiej