Santo, Santo, Santo!- na tę chwilę czekał świat… Gminno- parafialne dziękczynienie za dar kanonizacji Jana Pawła II

 

an-pawel-ii-nasz-wielki-swiety_14469

Santo, Santo, Santo!- na tę chwilę czekał świat.
Santo, Santo, Santo!- ukochany Papież nasz.
To co w Nim dla nas było święte
Jego głos, dobroć, Jego myśl
To co w Nim, choć to niepojęte,
Na ołtarzach zacznie żyć…

 

Data 27 kwietnia 2014 roku głęboko zapadnie w naszej pamięci. Tego dnia oczy całego świata zwrócone były na Plac św. Piotra, gdzie papież Franciszek ogłosił świętymi Jana XXIII i Jana Pawła II. Wówczas radość mieszała się ze łzami.

Dla naszej szkoły to wyjątkowy dzień, niezwykłe wydarzenie. Swoją wdzięczność Bogu i Patronowi Szkoły wyraziliśmy, gromadząc się  po południu na dziękczynnej Mszy świętej, po której  zaprezentowaliśmy program słowno- muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. Uczniowie klasy II i IV przypomnieli  postać  Papieża Polaka,  Jego życie, służbę Bogu i ludziom. Słowa przeplatane były śpiewem w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego.

Było to gminno-parafialne dziękczynienie za dar kanonizacji, dlatego też głos zabrał Wójt Gminy Rudka, który odczytał, a następnie  przekazał na ręce Księdza Proboszcza  apel do społeczności lokalnej o pochylenie się nad nauczaniem Jana Pawła II.

Uczniowie naszej szkoły i przedstawiciele władz samorządowych złożyli  kwiaty przed obrazem Papieża Polaka.  Z kolei do licznie zebranych w kościele przemówił Ksiądz Proboszcz i przekazał ogień pobłogosławiony przez Jana Pawła II w 2003r.  jako symbol Bożego miłosierdzia. Tę Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia z łagiewnickiego lampionu zabraliśmy do domów, by o godzinie 21:37 (w godzinie śmierci Papieża) jeszcze raz w sposób szczególny podziękować Bogu za Świętego Jana Pawła II.

P1010734 P1010728 P1010727 P1010730 P1010736 P1010732 Kopia P1010733