Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

 

Był plecak na plecach i  były walizki,

A teraz wakacje skończone.

Plecaki i książki czekają na wszystkich

i zaraz zawoła nas dzwonek.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkania z koleżankami i kolegami. Radość z tych spotkań dało się zauważyć i odczuć już od pierwszych chwil oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego przez panią dyrektor Danutę Kresso,  która powitała przybyłych gości: przedstawicieli Posterunku Policji  w Brańsku oraz Wójta Gminy Rudka pana Andrzeja Anusiewicza, zgromadzonych  uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców. Jednak w sposób szczególny zwróciła się do tych, którzy rozpoczynają swą przygodę z nauką w murach naszej szkoły. Przedstawiła też dwie nowe panie: Bogusławę Annę Malinowską-Grodzką  – nauczycielkę języka niemieckiego oraz panią Justynę Ożarowską – nauczycielkę edukacji dla bezpieczeństwa.

Uczniom i nauczycielom życzyła, aby nauka była przyjemnością i zaowocowała wieloma sukcesami. Pani dyrektor odczytała również dwa listy: Podlaskiego  Kuratora  Oświaty Jerzego  Kiszkiela, który przypomniał, że rozpoczynający się rok szkolny będzie „Rokiem Otwartej Szkoły” oraz Podlaskiego Komendanta Policji insp. Adama Petelskiego.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas  na spotkania z wychowawcami, którzy  zapoznali ich z tegorocznym planem zajęć lekcyjnych.

B. Gałecka

DSC_0220 DSC_0222 DSC_0224 DSC_0226 DSC_0227 DSC_0229 DSC_0231 DSC_0232