Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe u najmłodszych

 

20 grudnia miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na zajęcia do młodszej grupy przedszkolnej zawitali rodzice dzieci. Przybyli bardzo licznie, aby wraz ze swymi pociechami wykonać bożonarodzeniowe świeczniki i kartki świąteczne.

Spotkanie rozpoczął występ podekscytowanych dzieci, które siedząc radośnie w ramionach rodziców zaśpiewały wspólnie kolędę „Przybieżeli do Betlejem” oraz recytowały wiersz „Zima, zima”. Później przekazały głos rodzicom, którzy nie tylko opowiedzieli dzieciom w jaki sposób obecnie przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia, ale również cofnęli się do czasów, kiedy sami byli dziećmi. Wspominali więc swoje pierwsze prezenty oraz jak wyglądały przygotowania i święta w ich domach, jakie zwyczaje świąteczne były kultywowane.

Następnie, wśród dźwięku kolęd, wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Świąteczna atmosfera i niesamowita inwencja twórcza, zarówno rodziców jak i dzieci, sprawiły, że powstały piękne i niepowtarzalne ozdoby, które cieszyć będą oczy rodzin w magicznym okresie Świąt Bożego Narodzenia.

A. Półtorak – Gieros