Relacja z akcji Szlachetna Paczka

 

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Zgodnie z tym hasłem Zespół Szkół im. Jana Pawła II przystąpił po raz drugi do akcji Szlachetna Paczka. W tym roku postanowiliśmy obdarować aż dwie rodziny z Rejonu Ciechanowiec. Do współpracy przy tworzeniu naszych paczek zaprosiliśmy zaprzyjaźnione z nami instytucje:

*      Urząd Gminy w Rudce,

*      Bank Spółdzielczy w Brańsku,

*      Nadleśnictwo Rudka.

Przez niemal trzy tygodnie prowadzona była w szkole zbiórka żywności trwałej oraz środków czystości. Gromadziliśmy również fundusze na zakup rzeczy potrzebnych wybranym przez nas rodzinom. Dużym powodzeniem cieszył się zorganizowany 3 grudnia przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum kiermasz ciasta, z którego cały dochód przekazany został na rzecz Szlachetnej Paczki.

Udało się! 13 grudnia 2014r. wzięliśmy udział w Finale XIV edycji Szlachetnej Paczki. Zapakowane i specjalnie oznaczone podarunki przewieźliśmy do magazynu Szlachetnej Paczki w Ciechanowcu, gdzie przekazaliśmy je wolontariuszom. Zgodnie z ideą głoszoną przez ks. Jacka WIOSNĘ Stryczka – jednego z założycieli Stowarzyszenia WIOSNA, realizującego m.in. projekt Szlachetna Paczka – dary, które otrzymały rodziny, to coś więcej, niż pomoc materialna. To znak, że są dla kogoś ważni i że ktoś uwierzył w nich po to, aby oni potrafili uwierzyć w siebie. Wierzymy, że Święta Bożego Narodzenia były dzięki temu pięknym okresem, czasem, w którym spełniają się marzenia i budzi się nadzieja na lepsze jutro.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich darczyńców, którzy wraz z nami sprawili, że na czyichś twarzach pojawiły się uśmiechy. Przede wszystkim dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce oraz uczniom i rodzicom za zrozumienie i wsparcie naszej akcji. Po raz kolejny potwierdziliśmy w ten sposób, że razem można więcej!

A. Półtorak

71DSCN1753 11WP_001510 31DSCN1745 21DSCN1741 41DSCN1751 51DSCN1747 61DSCN1752 110686809_999958796685059_7545898999057677591_n 91DSCN1754