Przedświąteczna akcja Szkolnego Koła Caritas „OD SERCA”

 

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy każdej osobie potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, że nie są sami.

     Po raz pierwszy Szkolne Koło Caritas przyłączyło się do akcji Caritas Diecezji Drohiczyńskiej „OD SERCA” organizując w naszej szkole zbiórkę artykułów spożywczych i środków czystości. Każdej klasie zostały przekazane ekologiczne torby, które uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wypełnili po brzegi: słodyczami, artykułami żywnościowymi o długim terminie przydatności do spożycia, kosmetykami, środkami czystości i zabawkami.

29 listopada zakończona została zbiórka, wolontariusze wraz z opiekunem koła, we współpracy z pedagogiem szkolnym przygotowali paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy i parafii. Dzięki życzliwości darczyńców udało nam się przygotować kilkanaście paczek żywnościowych, oraz przekazać artykuły spożywcze do kościoła parafialnego w Rudce, skąd trafiły do Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

     Przygotowane paczki z produktami zebranymi podczas zbiórki trafiły do najbiedniejszych, szczególnie do osób: samotnych, chorych, starszych, jak również do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję, w szczególności młodym wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas, aby przygotować paczki oraz rodzicom uczniów, którzy wsparli akcję „OD SERCA”.

I.Zapisek