Projekt Rumunia cz.2

 

Relacja z kolejnych dni wycieczki.

„Harmonogram tygodniowego pobytu podczas drugiej mobilności”

Dzień siódmy

04.06.2022r.
Po długiej wyczerpującej podróży bezpiecznie dotarliśmy do swoich domów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu ,, Mobilność uczniów kluczem do sukcesu szkoły”. Szczególne podziękowania należą się Pani Dyrektor Monice Godlewskiej, która była pomysłodawczynią i autorką projektu, Panu Wójtowi Marcinowi Gawrysiakowi oraz Pracownikom Gminy Rudka, którzy wspierali jego realizację .Ogromne serce okazali nam również nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły rumuńskiej: Roxana Zinca, Maria Militaru, Dimitru Gia, dzięki którym czuliśmy się w obcym kraju jak w domu. Składamy im ogromne podziękowania. Mamy nadzieję, że to nie jest ostatnie przedsięwzięcie, w którym bierzemy udział.

Dzień szósty

03.06.2022r. – ostatni dzień naszej mobilności. Po śniadaniu poszlìśmy do szkoły na podsumowanie projektu. Rozpoczęliśmy zajęciami relaksacyjnymi przy muzyce. Nie zabrakło słodkich przekąsek . Następnie pani dyrektor Dumitru Gia wręczyła nam certyfikaty udziału w projekcie i upominki od nauczycieli i burmistrza gminy Prahova. Uściskom pożegnalnym nie było końca. Chwile spędzone w Rumunii na dlugo pozostaną w naszej pamięci ❤😪🥰

Dzień piąty

02.06.2022r. – kolejny bardzo intensywny dzień naszej  mobilności zagranicznej. Po śniadaniu pojechaliśmy do kopalni soli w miejscowości  Slanic Prahova. Podczas pobytu pod ziemią obejrzeliśmy film o wszechświecie w planetarium, jeździliśmy na gokartach, korzystaliśmy z naturalnej inhalacji. Po południu zostaliśmy zaproszeni przez burmistrza gminy Prahova do Domu Kultury na spotkanie integracyjne i podsumowanie projektu . Mogliśmy podziwiać tradycyjne tańce i śpiewy rumuńskie oraz spróbować lokalnych potraw. Wszyscy też skorzystaliśmy z warsztatów garncarskich . Wieczór spędziliśmy na zakupach w pobliskim miasteczku, ponieważ jutro wyjeżdżamy.

02.06.2022r -another very hardworking day of our foreign mobility. After breakfast we went to the Salt Mine in Slanic Prahova. During the stay underground, we watched the movie: “From the Earth to the Universe. We rode go-karts and used natural inhalation. In the afternoon we were invited by the mayor of Prahova to the town hall for integration meeting and the summary of the project. We could admire traditional Romanian dances and singing, we also tried local dishes. In the evening we did the shopping in the nearest town, because we are leaving tomorrow.

 

Dzień czwarty

1.06.2022r. Kolejny dzień naszej mobilności- Dzień Dziecka (pamiętamy o naszych podopiecznych oraz jubilacie dzisiejszego dnia).  Wyruszamy w dalszą podróż po wybrzeżu, kierunek – Constanta. Spacerujemy po deptaku, kupujemy pamiątki, korzystamy ze słonecznej  pogody(30 stopni C). Kolejny punkt planu to show z udziałem delfinów, zwiedzanie Muzeum Antropologicznego  i spacer w rezerwacie przyrody. Dzisiejszy dzień był bardzo intensywny i pełen niespodzianek

01.06.2022r – The next day of our mobility- Child’s Day (we remember about our pupils and our student’s birthday). We set off on a further journey along the coast, direction- Constanta. We walk along the promenade, buy souvenirs, enjoy the sunny and hot weather (30 degrees C). The next point of our plan is an amazing dolphins’ show, we visit the antropology museum and walk in the nature park. Today was very intense and full of surprises.

Dzień trzeci

31.05.2022r.- trzeci dzień naszej mobilności. Dzisiaj wyruszamy nad Morze Czarne. Po pięciogodzinnej  podróży docieramy  do celu. Spacerujemy po plaży, zbieramy muszelki i sprawdzamy temperaturę wody. Okazuje się, że woda tu  jest cieplejsza niż w Bałtyku i bardziej słona.  Wieczorem uczestniczymy w zajęciach artystycznych- malowanie na szkle.

31.05.2022r.- the third day of our mobility. Today we are going to the Black Sea. After 5 hours of travel, we reach our destination. We walk on the beach, collect shells and check the water temperature. It turns out that the water is warmer and saltier than in the Baltic Sea. In the evening we participate in artistic classes- painting on glass.

 

Dzień drugi 

30.05.2022r. – drugi dzień naszej mobilności rozpoczęliśmy pysznym śniadaniem, a zaraz po nim poszliśmy do szkoły, gdzie powitano nas bardzo serdecznie. W miłej atmosferze poznaliśmy naszych rumuńskich kolegów i koleżanki. Widzieliśmy też klasopracownie, w których uczą się nasi rówieśnicy. Po wizycie w szkole udaliśmy się do pobliskiej świątyni. Po obiedzie wzięliśmy udział w rozgrywkach sportowych na boisku. Nie obyło się  bez niespodzianek.

30.05.2022r. – the second day of our mobility we started with a delicious breakfast, after that we went to school where the teachers and students greeted us warmly. The teenagers introduced themselves and we went to see the classrooms. Later we visited the nearest church. After lunch we took part in sports competitions. Of course there was unexpected accident. Well, such things sometimes happen.

Dzień pierwszy 

29.05.2022r.Rozpoczynamy dugą część projektu ” Ponadnarodowa mobilność uczniów. Punktualnie o godzinie 24.00 wyruszamy🚍 w podróż do Rumunìi🇹🇩 Na miejsce docieramy o godzinie 23.00 następnego dnia. 

29.05.2022r.– We start the second part of our project: “Transnational students mobility”. Punctually at 12p.m. we set off on a journey to Romania. We reach the place safely next day at 11p.m.