Poznajemy pracę strażaka

 

21 czerwca 2023r. uczniowie klasy drugiej byli na wycieczce w Komendzie  Powiatowej  Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Sali „Ognik”, gdzie  obejrzały filmy o przyczynach pożarów i o pracy strażaków, która wszystkim kojarzy się z gaszeniem pożarów. Jednak strażacy biorą udział w innych akcjach ratunkowych: usuwają szkody po burzach i nawałnicach, niosą pomoc ofiarom  wypadków drogowych, prowadzą akcje ratunkowe na wodzie czy na wysokościach.

Dzieci z  zainteresowaniem oglądały wyposażenie wozu strażackiego i  pokazowy wyjazd samochodu na akcję. Niektórzy uczniowie próbowali ubrać się  specjalny ognioodporny kombinezon, które wraz z aparatem tlenowym waży 11kg. Najwięcej emocji wzbudziły  zabawy wężem strażackim,  zakończone prysznicem, który w ten upalny dzień  przyniósł lekkie orzeźwienie.

Dziękujemy Strażakom (p. Andrzejowi i p. Adrianowi) za ciekawe zajęcia i pokazy oraz za miłą i serdeczną atmosferę w czasie spotkania.
Dziękujemy też p. Błażejowi (tacie Kingi) za pomysł zorganizowania wycieczki.

Wszystkim Strażakom z Powiatowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim życzymy samych skutecznych akcji i bezpiecznych powrotów do domu.

Niech cytat z obejrzanego w czasie projekcji  filmu wzbudzi refleksję i zapisze się w pamięci wszystkich ludzi: „Strażacy idą tam, skąd wszyscy inni uciekają”.

B. Gałecka