Powitanie jesieni w grupie przedszkolnej 0„B”

 

Dzieci czekały na nadejście jesieni z utęsknieniem – w końcu to najbardziej kolorowa pora roku. Dekoracja sali zmieniła się na jesienną za sprawą pięknych i kolorowych prac plastycznych przedstawiających jesienne wrzosy oraz rude lisy, a także wspaniałego kącika przyrodniczego, który powstał dzięki uprzejmości naszych Rodziców.

W jesiennych zajęciach przedszkolaki uczestniczyły w poniedziałek 27 września. Celem zabaw tego dnia było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Najpierw odbyły się warsztaty literackie pt. „Spotkanie z Panią Jesienią” i pląsy przy jesiennej muzyce. Później zaś ruszyliśmy na wycieczkę w poszukiwaniu jesiennych skarbów, które znalazły zastosowanie podczas zabaw matematycznych – przedszkolaki przeliczały, układały rytmy, nazywały kolory i tworzyły zbiory.

To był niezwykły dzień!

Anna Półtorak-Gieros