Powiatowe Eliminacje BRD

 

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej z DNJB w Orli była miejscem, gdzie 27 kwietnia br. odbyły się eliminacje powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej przebiegał w kliku etapach. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną podczas testów, przeprowadzanych przez komisję składającą się z przedstawicieli komendy policji. Inną konkurencją było sprawdzenie praktycznych umiejętności w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej. Najciekawiej przebiegał sprawdzian umiejętności jazdy rowerem – tu trzeba było popisać się wielką sprawnością i precyzją ruchów. Obie drużyny  starszych i młodszych uczniów z naszej szkoły zdobyły IV miejsce w tych eliminacjach. Mimo, iż nie stanęli na podium należą się im gratulacje, gdyż są to najlepsi rowerzyści Szkoły Podstawowej im. JP II w Rudce.

M. Bobel