Piszemy listy do chorej Lenki, czyli o naszym udziale w akcji Marzycielska Poczta

 

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która wystartowała 12 października 2009 roku i  nieustannie tętni życiem. Polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl można znaleźć  ich profile oraz adresy pocztowe. Uczniowie klasy III gimnazjum postanowili dołączyć do tych, którzy próbują umilić maluchom  trudny czas  choroby. Spośród wielu biografii szczególnie ujmująca była historia sześcioletniej Lenki, u której  wykryto guza pnia mózgu. Szpital z konieczności stał się  dla niej drugim domem. Dziewczynka przeszła już radioterapię, a teraz przyjmuje wyczerpującą chemioterapię. Dlatego zdecydowaliśmy, że to właśnie  do niej skierujemy naszą korespondencję.  Chętne osoby samodzielnie wykonały kartki świąteczne, ozdoby na choinkę. Zuzia napisała bajkę, którą potem wspólnie z koleżankami- Anią i Julką-  zilustrowały. I tak powstała książeczka pt. „Znowu świeci słońce”. Mamy nadzieję, że Lenka, która chętnie poznaje literki, zechce przeczytać podarowaną  bajkę, a  w jej życiu mimo wszystko zawsze będzie świeciło słońce!

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji. Tak bardzo prostej, a jakże wielkiej. Przecież każdy ma coś, co może dać innym. Ks. Mieczysław Maliński powiedział: „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”. Pamiętajmy o tym.

M. Fronc