Piknik Rodzinny

 

18 maja 2014r. cała społeczność szkolna, a także mieszkańcy Rudki i okolicznych miejscowości bawili się wspólnie na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez grupę Leśne Echo Rudki. Młodzież gimnazjalna wraz ze swoimi starszymi kolegami z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce przygotowała wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych uczestników, jak i dla tych trochę starszych. Wszystkich zebranych powitał występ naszych najmłodszych uczniów – przedszkolaki recytowały piękne wiersze i śpiewały piosenki skierowane do rodziców i dziadków. Na koniec wykonały swój numer popisowy – piosenkę „Jagódki” – który  wszyscy gorąco oklaskiwali. Później wielbiciele literatury mogli posłuchać fragmentów „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza czytanych m.in. przez Pana Wójta Andrzeja Anusiewicza oraz uczniów naszej szkoły. W międzyczasie rozgrywano turniej warcabowy – walka była bardzo zacięta, jednak pod koniec pikniku udało się wyłonić zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Szczególnym powodzeniem cieszyły się zabawy z chustą na boisku, malowanie twarzy, a także konkurs malowania swojej rodziny kredą na asfalcie, w którym wzięło udział aż 28 uczestników. Piękne prace konkursowe przez kilka dni zdobiły asfalt przy naszej szkole. Kolejną atrakcją był turniej wiedzy o Rudce, w którym każdy mógł się sprawdzić, a może nawet dowiedzieć czegoś nowego o swojej małej ojczyźnie. Zaś turniej rodzinny z konkurencjami sprawnościowymi oraz rozgrywki na Orliku były nie lada gratką dla wszystkich sportowców. Podczas pikniku można było posilić się gorącymi kiełbaskami z grilla oraz zjeść pyszne lody.

Wspólnie spędzony czas upłynął w wesołej i serdecznej atmosferze. Miejmy nadzieję, że za rok znowu uda nam się spotkać na podobnej imprezie.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Pikniku Rodzinnego!

Anna Półtorak

DSCF8990  DSCF9017  DSCF9004 DSCF9020  DSCF8971  DSCF8970  DSCF9054  DSCF9047  DSCF9066  DSCF9082  DSCF9098  DSCF9058 DSCF9120  DSCF9124    DSCF9156  DSCF9133  DSCF9174