Pierwszy Dzień Wiosny

 

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Tradycją  naszej szkoły stało się, by nadejście wiosny obchodzić w niecodzienny, uroczysty sposób. Chcąc podkreślić piękno i charakter tego dnia, dzieci przyszły ubrane na zielono. 21 marca uczniowie z klas I-III oraz  przedszkolaki z wszystkich grup zgodnie  z tradycją, pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę.  Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła nad pobliski staw. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.

Oprócz pierwszego dnia wiosny w naszej szkole zorganizowany został „Dzień bez plecaka”. Akcja zainicjowana przez Samorząd Uczniowski polegała  na tym, że zamiast swojego plecaka trzeba było wziąć zamiennik, do którego można włożyć książki, zeszyty i inne przybory szkolne. U nas były  to m.in. walizki, wózki dla lalek, różne koszyki , wiadra, klatki dla zwierząt a nawet odkurzacze i pufy.  Akcja zyskała duże zainteresowanie wśród uczniów klas I-VIII.

Młodsze dzieci świętowały również  w tym dniu Światowy Dzień Zespołu Downa – data 21 marca nie jest tu przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Wiele dzieci  sprostało skarpetkowemu wyzwaniu i na znak solidarności z tymi osobami  włożyło dwie różne skarpetki. Dodatkowo klasa 0B obchodziła również Dzień Szalonej Fryzury – jak widać na zdjęciach, tego dnia w tworzeniu fryzury ważną rolę odegrała kreatywność i wyobraźnia.

U. Niemyjska, R. Gawrysiak, A. Półtorak-Gieros