Pierwsza pomoc – wizyta strażaka w grupie przedszkolnej 0C

 

06.06.2022r w poniedziałek przedszkolaków z grupy OC odwiedził niespodziewany gość. Okazało się że, to pan Andrzej Lewczuk młodszy ogniomistrz z Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim. W trakcie spotkania strażak przekazał dzieciom informację, jak ważna jest szybka i skuteczna pomoc osobie poszkodowanej w sytuacji zagrożenia życia. Pan Andrzej w sposób bardzo przystępny i ciekawy uczył przedszkolaków na fantomach sztucznego oddychania oraz reanimacji. Po czym same przedszkolaki ochoczo zabrały się do pracy  próbując swoich sił w zadaniach praktycznych. Wrażenia z tak cennej lekcji na długo pozostaną w pamięci dzieciom. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu a  panu Pawłowi Kujawskiemu za zorganizowanie tego spotkania.

R. Gawrysiak