Objazdowy Teatr FORMA z „Zemstą” w naszej szkole

 

8 października, w jesienne czwartkowe przedpołudnie gościliśmy w naszej szkole aktorów objazdowego Teatru FORMA ze spektaklem „Zemsta”; oczywiście mowa o scenicznej adaptacji Fredrowskiego arcydzieła.

Dwie młode panie, wcielając się co chwilę w inne role, ze swobodą prezentowały kolejne zdarzenia. Nie dało się nie zauważyć, że jest to komedia: komiczne sytuacje, komiczne postaci ( wśród nich oczywiście Papkin), komiczny, pełen uroku język utworu (choć słyszalność nie była najlepsza). Poznaliśmy  bądź przypomnieliśmy sobie postacie dwóch adwersarzy: Cześnika Raptusiewicza i Rejenta Milczka, którzy tak bardzo chcieli się na sobie zemścić, ciągle knując w tym celu intrygi, że w końcu… pogodzili się.

Oglądającymi spektakl byli wszyscy uczniowie gimnazjum oraz klasa VI. Niektórzy z nich pewnie chcieliby spróbować swoich sił w teatrze. Przymiarka zrobiona. W perukach im naprawdę do twarzy.

M. Fronc

IMG_5463 IMG_5468 IMG_5471 IMG_5472 IMG_5480 IMG_5483 IMG_5489 IMG_5496