Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

W piątek 27.04.2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historyczny uczniowie klas V-VII pod opieką p. W. Golińskiej oraz nauczyciela muzyki p. I. Trofimiuk przygotowali część artystyczną  o najważniejszych faktach dotyczących tego wydarzenia. Dekorację przygotowała p.T. Półtorak. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu. Następnie zgromadzeni w hali sportowej uczniowie i nauczyciele mogli wysłuchać pięknych i poruszających nasze serca wierszy i piosenek patriotycznych. Uczennica prowadząca apel odniosła się również do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz przypomniała  o ważnym dla wszystkich Polaków, obchodzonym 2 maja, Święcie Flagi. Zaapelowała, by w tym dniu  na każdym naszym domu zawisła  polska flaga.

Patriotyczne apele rocznicowe są w naszej szkole tradycją. To właśnie dzięki takim uroczystościom dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne dążą do kształtowania postaw patriotycznych wśród młodzieży, wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.

W. Golińska