Non omnis moriar… Konkurs literacki w Łomży

 

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży z okazji obchodów XXV – lecia
zorganizowała konkurs literacki i plastyczny pt. „My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać”.

Miał on na  celu zintegrować  dzieci i młodzież z Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz przybliżyć nauki błogosławionego Jana Pawła II.  Z racji na wspólnego Patrona naszych szkół, zgłosiliśmy swój udział w  konkursie literackim.  Uczennice klasy II i III gimnazjum pisały prace na wybrany temat. Dwie  z nich: Karolina Kowalczuk (kl. III) i Małgorzata Mańkowska (kl. II) zdobyły główne nagrody. Gratulacje!

Oto tematy prac naszych koleżanek:

  1. Napisz opowiadanie, które zakończysz słowami: „ Nie każdego dnia można zrobić coś wielkiego, ale każdego dnia można zrobić coś dobrego. (Gosia)
  2. W liście do bliskiej osoby napisz, jakie wartości są w Twoim życiu najważniejsze. (Karolina)

Opiekunką uczennic jest p. M. Fronc.

K.Kowalczuk M.Mankowska