Niecodzienna lekcja wychowawcza w klasie II gimnazjum

 

Nie bójmy się marzyć! Marzenia się spełniają!-  przekonywała gimnazjalistów 23 – letnia aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie – Wydział Lalkarski w Białymstoku (kierunek: aktorstwo), a wcześniej absolwentka naszej szkoły- Urszula Mazur, która przyjęła zaproszenie na spotkanie z uczniami gimnazjum.

Ula mówiła o swojej edukacji, o tym, jak dużo wysiłku trzeba włożyć, by pomóc marzeniom w ich realizacji. O tym, że można się spotkać z drwiną ze strony otoczenia. Ale oczywiście warto i trzeba ten trud podejmować. Dziś jest młodą, szczęśliwą dziewczyną, która poza aktorstwem działa również charytatywnie jako wolontariusz na oddziale onkologii i hematologii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Otrzymała Nagrodę Specjalną za stworzenie filmu „Człowiek sukcesu” – o dzieciach, lekarzach i wolontariuszach oddziału hematologii i  onkologii dziecięcej.

Uczniowie z uwagą słuchali, a następnie bardzo chętnie wzięli udział w ćwiczeniach zaproponowanych przez Ulę. To była namiastka ćwiczeń teatralnych.

Cieszymy się, że nasi absolwenci, mimo iż pochodzą z tak małego , wiejskiego środowiska, nie boją się wyzwań, pomagają marzeniom, a przy tym nie myślą tylko o sobie i swojej karierze, ale mają na względzie dobro innych.

Uli dziękujemy pięknie za miłe spotkanie. Życzymy sił i wytrwałości, wymarzonych ról.

 M. Fronc

IMG_8499 IMG_8469 img_8474-1 (1) IMG_8480 IMG_8484 IMG_8495