Narodowe Czytanie w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania

 

29 września obchodzimy  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu w naszej szkole w ramach jedenastej odsłony Narodowego Czytania uczniowie klas IV-VIII  mogli posłuchać utworów Adama Mickiewicza. Tym razem były to Ballady i romanse. I choć utwory nie są łatwe, zaprezentowane zostały w ciekawy sposób. Oczywiście wcześniej trzeba było troszeczkę poćwiczyć. Niektórzy sięgnęli nawet po odpowiednią garderobę, aby lepiej oddać klimat czasów Mickiewicza.

Zanim wysłuchaliśmy utworów, pani dyrektor skierowała do zgromadzonych kilka słów na temat epoki i autora. Ballady i romanse  ukazały się w 1822 roku, ale ciągle zachwycają i zaskakują czytelników.

Wybrane utwory czytali uczniowie klas VI-VIII oraz zaproszenia goście: pan wójt- Marcin Gawrysiak, przewodnicząca Rady Rodziców- pani Izabela Markowska, pedagog szkolny –  pani Katarzyna Zamachowska i oczywiście pani dyrektor Monika Godlewska.

Narodowe Czytanie odbyło się w naszej szkole po raz trzeci, z czego niezmiernie się cieszymy. Przy ciągłym spadku zainteresowań czytelniczych, każda okazja do poczytania staje się bardzo pożądana.

W. Golińska