Musical „Dzwonnik z Notre Dame”

 

Teatr muzyczny „Forte” z Wrocławia zaprosił naszych Przedszkolaków na muzyczne i barwne przedstawienie teatralne „Dzwonnik z Notre Dame” . Skorzystaliśmy z zaproszenia i 16 maja 2023r. autokarami udaliśmy się na to piękne widowisko do Zambrowa, do Miejskiego Ośrodka Kultury. Szczególnie dla najmłodszych było to ogromne przeżycie. Wszystkim Przedszkolakom towarzyszyła radość i oczekiwanie. Nie zawiedliśmy się, bo przedstawienie było profesjonalne a scenografia i kostiumy przeniosły nas wszystkich w czasy, w których żyli bohaterowie musicalu.  Przedstawiona opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia, była również niezwykłą lekcją tolerancji, która pokazała, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu. Przedstawienie miało wiele momentów angażujących widzów do wspólnej zabawy, dlatego czas upłynął nam bardzo szybko.

Wspólny wyjazd autokarami z przedszkola już jest wydarzeniem i wszystko co się wtedy dzieje jest dla dzieci przygodą. Cieszymy się, że i tym razem tak było a najważniejsze, że bez żadnych przeszkód dotarliśmy na miejsce i bezpiecznie wróciliśmy do Rudki.

R. Gawrysiak