Mikołajki

 

Mikołajki to radosny  dzień, na który czekają wszystkie dzieci, bo na ogół obok łóżka lub pod poduszką znajdują  niewielkie prezenty lub słodycze.  Uczniowie klas  starszych tego dnia wręczają  sobie wzajemnie  drobne upominków i stąd tak wielu Mikołajów  krążyło  rano po szkole.
Maluchy ten dzień rozpoczęły audycją muzyczną pt. „Co mówią zwierzęta w noc wigilijną”. Dzieci przypominały świąteczne zwyczaje, śpiewały kolędy, grały  na dzwonkach, chociaż  głównym przesłaniem audycji było zwrócenie uwagi na  potrzeby zwierząt,  szczególnie w okresie zimowym.

Jednak to nie była największa niespodzianka, bo  wkrótce  przybyli  do szkoły Mikołaj ze Śnieżynką i wnieśli ogromny wór prezentów. Chodzili od klasy do klasy i wszystkim uczniom  rozdawali piękne  kubki wypełnione cukierkami.  W zamian za to, każda klasa musiała  zaśpiewać dowolną piosenkę. Nie wiemy, co Mikołaj myśli o naszych umiejętnościach wokalnych, ale my myślimy, że do Szkoły w Rudce przychodzi  najsympatyczniejszy i najweselszy  Mikołaj na świecie.

Dziękujemy Radzie Rodziców za miłą niespodziankę  i za pomysłowe upominki.

B. Gałecka