Międzynarodowy Dzień Kropki

 

15 września obchodziliśmy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować – również u nas nie mogło zabraknąć kropkowych atrakcji.

Nasi najmłodsi już od samego rana cieszyli się tym dniem, wszyscy ubrali się bowiem w kropkowane stroje.

Odbyła się prezentacja filmiku „The Dot” opowiadającego o kropce, która zmieniła świat małej Vashti na tyle, że uwierzyła ona w siebie.

Następnie bawiliśmy się licząc i segregując kropki, szukaliśmy kropek wokół nas i odpowiedzi na kropkowe zagadki. Na koniec wykonaliśmy kropkowe prace plastyczne.

To był świetny dzień!

Anna Półtorak-Gieros