Lekcja przyrody w Nadleśnictwie Rudka

 

23.10.2019 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się na zajęcia przyrodnicze  do Nadleśnictwa Rudka. Już przy wejściu do budynku wszystkich zachwycił piękny, wertykalny ogród. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli obszerną prezentację na temat korzyści płynących z istnienia lasu, jego warstwowej budowy, różnych gatunków drzew i krzewów oraz  zwierząt w nim żyjących. Uczniowie zobaczyli parostki i poroża znanych  zwierząt  oraz inne interesujące eksponaty. Otrzymali też pięknie wydane książki przyrodnicze o lesie. Na koniec był słodki poczęstunek, w trakcie którego dzieci obejrzały  animowany film pt. „Wycieczka do lasu”.

Zajęcia przygotował i prowadził pan Błażej Safaryn.  Serdecznie dziękujemy  za możliwość uczestnictwa  w tej wyjątkowej lekcji przyrody, która nie tylko utrwaliła, ale znacznie poszerzyła wiedzę uczniów na temat lasu.

B. Gałecka