Laureatka XII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA – IDŹMY Z NADZIEJĄ”.

 

Dnia 16 października 2017r. w tymczasowej siedzibie Muzeum w Bielsku Podlaskim przy ulicy Widowskiej 1 odbył się finał XII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECKA” pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Biskupa Drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa, Fundacji Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Instytutu Teologii Pastoralnej i Katechetyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, Marszałka Województwa Podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego, Starosty Powiatu Bielskiego Sławomira Jerzego Snarskiego oraz Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski Jarosława Borowskiego.

W uroczystym podsumowaniu konkursu wzięła udział Joanna Olszewska  uczennica III klasy gimnazjum, która  zdobyła  III nagrodę w kategorii IV Konkursu.

To naprawdę wieli sukces dziewczynki, ponieważ na ten konkurs o zasięgu międzynarodowym wpłynęło ponad dwa tysiące prac z różnych stron Polski i świata.

T.B. Półtorak